Karpatské Chrbáty

hudobná skupina pochádzajúca z Vrbového. Typická je svojim na prvý pohľad humorným a recestickým vystupovaním.

Albumy

Xxxx (2019)

Dekel (2015)

Veget (2012)

Canis Carpathicus (2009)

Morbus Carpathicum (2008)
Karpatské Chrbáty 5 (2007)
Karpatské Chrbáty 4 (2003)
Karpatské Chrbáty 3 (1999)
Karpatské Chrbáty 2 (1995)
Karpatské Chrbáty 1 (1992)

História skupiny

KARPATSKÉ CHRBÁTY –  rocková alternatívna hudobná skupina pochádzajúca z Vrbového. Typická je svojim na prvý pohľad humorným a recestickým vystupovaním. Poslucháč, ktorý však ide do hĺbky, zistí že Chrbáty sú aj o inom.

Pod nánosom humoru sú vážne témy z ktorých ide aj mráz po chrbte.

Úprimnosť, sociálne problémy, mix slobody v textoch Branislav Jobusa, dravá a nekompromisná gitara Miroslava Kusého,a spoľahlivo šlapajúci tandem basa-bicie, Roman Klčo-Peter Hrdina sú zárukou hudobného zážitku aj pre toho najnáročnejšieho poslucháča.

Kapela vznikla v roku 1982 pod názvom VEGET, ktorý bol v časoch neslobody zakázaný a zmenený v roku 1986 na Karpatské chrbáty,čo znamenalo: Karpatské, druh alkoholického nápoja a Chrbáty, vyskočte nám na chrbát.

Trpezlivosť, vytrvalosť a stále si idúc za tým svojim, či sú alebo nie sú na to vhodné podienky. Aj o tom sú Karpatské chrbáty. Ich posledné album DEKEL (v poradí už 9-te) je toho hmatateľným dôkazom.

Spoľahlivosť, podstivosť a vždy na plno odohraté koncerty počas niekoľkých dekád účinkovania Karpatských chrbátov sú už pre organizátorou samozrejmosťou.

Karpatské chrbáty,priekopníci alternatívnej scény na Slovensku, v posledných rokoch spolupracujú aj s Michaelom Kocábom z Pražského výběru.

Klipy

Booking koncertov

Karpatské chrbáty, Vrbovskí víťazi, Abusus
info@branojobus.sk
0915 440 011

Galéria